logoif.jpg

Coaching i doradztwo filozoficzne

COACHING I DORADZTWO FILOZOFICZNE

Instytut Filozofii prowadzi studia zgodne z duchem czasu i realnymi potrzebami zarówno osób prywatnych, jak i organizacji. Studia na kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne stanowią syntezę doświadczenia praktycznego oraz naukowej rzetelności. Wykładowcy koncentrując się na rozwijaniu oraz rozpowszechnianiu wiedzy dotyczącej możliwości potencjału ludzkiego, stosują narzędzia oparte na badaniach naukowych. Tym, co stanowi szczególną wartość podejścia kadry naukowo-dydaktycznej, jest odwaga wprowadzania na bieżąco modyfikacji do programu nauczania po to, by był on jak najbardziej atrakcyjny dla studentów funkcjonujących w zmiennej i niezwykle wymagającej rzeczywistości.

Treści programowe obejmują treści zawarte w standardach kształcenia coachów i innych zawodów pomocowych; uwzględniają aktualny stan wiedzy i metodyki badań w obszarze wciąż rozwijającego się doradztwa filozoficznego.

Metody wykorzystywane w pracy dydaktycznej w obszarze przedmiotów coachingowych i doradczo-filozoficznych opierają się na metodologii cyklu Kolba. Metody te mają walor motywowania studentów do aktywnego udziału w procesie uczenia się. Umożliwiając realizację zakładanych efektów kształcenia, przygotowują do prowadzenia praktyki coachingowej i doradczo-filozoficznej. Studenci zostają zapoznani z różnymi sposobami pracy wpływającymi na wzrost elastyczności i skuteczności działania. Uczestniczą w zajęciach z obszaru tak zwanych kompetencji miękkich. Przyswajają umiejętności praktyczne jak „aktywne słuchanie” etc.

Warto podkreślić, że uczestniczący w zajęciach studenci sami na sobie doświadczają mocy coachingu, a następnie podobne procesy prowadzą z własnymi, tak zwanymi rzeczywistymi, klientami. Studenci kierunku Coaching i doradztwo filozoficzne zyskują zatem przestrzeń do własnego rozwoju, zostają zapoznani z różnymi sposobami pracy wpływającymi na wzrost elastyczności i skuteczności działania.

Dysponująca własnym know-how kadra utrzymuje stały kontakt ze światem biznesu, a także instytucjami zajmującymi się profesjonalnym wsparciem psychologicznym.

Na Wydziale Humanistycznym wdrożony jest system indywidualnej organizacji studiów, dający szansę pełnego korzystania z zajęć studentom aktywnym zawodowo.

 Sylwetka absolwenta

Odwiedź naszą stronę www.cidf.uz.zgora.pl

Kontakt do opiekuna kierunku:

dr Justyna Kroczak: j.kroczak@ifil.uz.zgora.pl

 

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18