Instytut Filozofii
Wydziału Humanistycznego

poniedziałek, październik 23, 2017
Rozmiar Tekstu

Wiadomości

Wykład w ramach ZKF

Zielonogórskie Konwersatorium Filozoficzne, organizowane przez miejscowy oddział PTF oraz Instytut Filozofii UZ, zaprasza na następujący wykład otwarty:

 

John Finamore (University of Iowa)

The Evolution of Platonism

 

Wykład odbędzie się w czwartek 26. października 2017 w Auli J Budynek Neo na Campusie B

 

Międzynarodowa konferencja naukowa

Instytut Filozofii zaprasza na konferencję o problemach przemian w obszarze aksjologii, życia politycznego oraz kultury symbolicznej związanych z transformacją lat 1989-1991 w Europie Środkowo-Wschodniej: "Europa Środkowo-Wschodnia: historia i ideologia a społeczeństwo", która odbędzie się 24-26 października 2017 w Karłowie. W konferencji biorą udział naukowcy z Narodowego Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki, Instytutu Filozofii Akademii Nauk Ukrainy, Żytomierskiego Uniwersytetu im. Iwana Franki, a także pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zobacz program konferencji.

Cykl otwartych wykładów ZKF

Zielonogórskie Konwersatorium Filozoficzne, organizowane przez miejscowy oddział PTF oraz Instytut Filozofii UZ, zaprasza na kolejny cykl otwartych wykładów w semestrze zimowym 2017/18.

Tutaj można pobrać plakat z harmonogramem.

Szkolenia biblioteczne

Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej proponują szkolenia dla studentów I roku, które pozwolą nabyć umiejętności korzystania ze zbiorów, zapoznania się z zasadami udostępniania i wypożyczania podręczników oraz rozlokowania poszczególnych jednostek Biblioteki.

Studenci, którzy posiadają już legitymacje studenckie (ELS), będą mogli aktywować konto czytelnika - legitymacja studencka pełni rolę karty bibliotecznej, co pozwoli na zamawianie książek z komputerów domowych.

Szkolenia rozpoczynają się od 2 października i prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-15.00, czas trwania ok. 30 minut. Zgłoszenia grup należy kierować do Działu Informacji Naukowej, tel.: 68328 2153, ...2154, ...2168 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Coaching i doradztwo filozoficzne

Zachęcamy do zapisywania się na kierunek Coaching i doradztwo filozoficzne. Zobacz też stronę internetową oraz fan page kierunku.

STUDIUJ FILOZOFIĘ NIEODPŁATNIE JAKO DRUGI KIERUNEK

Od roku akademickiego 2014/2015 możesz studiować filozofię jako drugi kierunek, nie odchudzając swojego portfela. 25 czerwca 2014 Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego przyjął uchwałę o odstąpieniu od pobierania opłat za studia na drugim i kolejnym kierunku studiów stacjonarnych. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby poszerzyć wąskie horyzonty swoich specjalizacji.

Kulturoznawstwo

Zachęcamy do zapisywania się na kierunek Kulturoznawstwo. Zobacz ulotkę.

Studia doktoranckie z filozofii

Od roku akademickiego 2013/2014 otwieramy dzienne studia doktoranckie w dyscyplinie filozofia. Zachęcamy do zapisywania się.

Filozofia 40+

Zachęcamy do zapisywania się na studia magisterskie II stopnia w formule Filozofia 40+. Nasza oferta skierowana jest TAKŻE do osób, które ukończyły studia licencjackie na innym kierunku niż filozofia. Zobacz ulotkę.

Studia podyplomowe - coaching transformacyjny

Zachęcamy do zapisywania się na studia podyplomowe - coaching transformacyjny. Zobacz informator studiów podyplomowych oraz facebook. Informujemy, że rekrutacja trwa do 31 stycznia 2017.

Studia podyplomowe z etyki

Zachęcamy do zapisywania się na studia podyplomowe z etyki.

Nowości

17.10.2017

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej radia Zachód http://www.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/eureka/ pojawiły się trzy nowe audycje z Prof. Lilianną Kiejzik dotyczące Matki Marii (Skobcowej), Sabiny Spielrein i Paula Evdokimova.

Instytut Filozofii

al. Wojska Polskiego 71A
65-762 Zielona Góra
tel. / fax (068) 328-31-20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Humanistyczny - Informacje / komunikaty