Instytut Filozofii
Wydziału Humanistycznego

poniedziałek, maj 29, 2017
Rozmiar Tekstu

Wiadomości

Odczyt mgr G. Dmucha

Zakład Etyki zaprasza na

 

odczyt mgr Gerarda Dmucha

 

Konstruktywna krytyka. Zbigniew Jordan o dorobku naukowym Kazimierza Ajdukiewicza

 

Spotkanie odbędzie się 30 maja 2017 r. o godz. 16:45 w sali 221 budynku A-20 (NEO) Uniwersytetu Zielonogórskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

6. czerwca 2017 o godz. 10:00 w Auli J Collegium Neophilologicum (Campus B) odbędzie się się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Grzegorza Malca "Spory o plagiat Darwinowskiej teorii ewolucji".

Cykl wykładów o Arystotelesie

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w ramach spotkań Zielonogórskiego Konwersatorium Filozoficznego w semestrze letnim 2016/17 odbędzie się cykl prelekcji poświęconych różnym aspektom dziedzictwa Arystotelesa.

Tutaj znajduje się plakat z harmonogramem zaplanowanych spotkań. Będziemy również na bieżąco zawiadamiali o zbliżających się prelekcjach zaproszonych gości.

Serdecznie zapraszamy,

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, oddział w Zielonej Górze

Międzynarodowa konferencja naukowa na Wydziale Humanistycznym UZ

Szanowni Państwo,

Zawiadamiamy, że w dniach 13-15 września 2017 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt.:

"Recepcja antycznych wzorców i idei politycznych w kulturze nowożytnej Europy do końca XX w. Stan i perspektywy badań"

Konferencję organizują Instytut Filozofii i Instytut Historii UZ. Językami konferencji są angielski i polski (w załącznikach znajdują się szczegółowe informacje). Termin zgłaszania referatów mija 31 marca.

Zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w konferencji, jak i do rozpowszechnienia informacji o niej wśród Państwa Koleżanek i Kolegów.

Polskie Towarzystwo Filozoficzne, oddział w Zielonej Górze,
współorganizator konferencji

Coaching i doradztwo filozoficzne

Zachęcamy do zapisywania się na kierunek Coaching i doradztwo filozoficzne. Zobacz też stronę internetową oraz fan page kierunku.

STUDIUJ FILOZOFIĘ NIEODPŁATNIE JAKO DRUGI KIERUNEK

Od roku akademickiego 2014/2015 możesz studiować filozofię jako drugi kierunek, nie odchudzając swojego portfela. 25 czerwca 2014 Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego przyjął uchwałę o odstąpieniu od pobierania opłat za studia na drugim i kolejnym kierunku studiów stacjonarnych. Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby poszerzyć wąskie horyzonty swoich specjalizacji.

Kulturoznawstwo

Zachęcamy do zapisywania się na kierunek Kulturoznawstwo. Zobacz ulotkę.

Studia doktoranckie z filozofii

Od roku akademickiego 2013/2014 otwieramy dzienne studia doktoranckie w dyscyplinie filozofia. Zachęcamy do zapisywania się.

Filozofia 40+

Zachęcamy do zapisywania się na studia magisterskie II stopnia w formule Filozofia 40+. Nasza oferta skierowana jest TAKŻE do osób, które ukończyły studia licencjackie na innym kierunku niż filozofia. Zobacz ulotkę.

Studia podyplomowe - coaching transformacyjny

Zachęcamy do zapisywania się na studia podyplomowe - coaching transformacyjny. Zobacz informator studiów podyplomowych oraz facebook. Informujemy, że rekrutacja trwa do 31 stycznia 2017.

Studia podyplomowe z etyki

Zachęcamy do zapisywania się na studia podyplomowe z etyki.

Nowości

25.05.2017

Dnia 25.05.2017 dr hab Krzysztof Kilian wygłosił w ramach Zielonogórskich Spotkań z Arystotelesem odczyt pt. "Jak - według Arystotelesa - być dobrym uczonym". Spotkania organizowane są przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Zielonej Górze we współpracy z Kołem Naukowym Miłośników Starożytności i Tradycji Antycznej MiSTrA.

dr Joanna Zegzuła-Nowak

J.Zegzula.Nowakdr Joanna Zegzuła-Nowak - asystent ze stopniem doktora

+48 (68) 328 31 20
Dyżur: śr. 13.30-15.00
Pokój: 226 (Collegium Neophilologicum / Neo)
Plan zajęć


SKEP
Więcej o pracowniku
Biogram
Publikacje
Konferencje

Instytut Filozofii

al. Wojska Polskiego 71A
65-762 Zielona Góra
tel. / fax (068) 328-31-20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Humanistyczny - Informacje / komunikaty